Yükleniyor Etkinlikler

Paketinden yeni çıkmış bir oyun hamuru misali yumuşacık bir kıvamda geldiğimiz şu dünyada giderek bir kalıbın şeklini alıyor, katılaşıyor ve sabitleşiyoruz.

Önceleri, güvenli bir hayat sürmek için geliştirdiğimiz bu kalıplar ve sabitlik, ilerleyen zamanda fark ettirmeden bireysel boyutta çaresizliğe ve beraberinde depresyon, agresiflik, korku gibi yan etkilere, sosyal boyutta ise iletişim problemlerine sebep oluyor.

Pınar Öncü ile “Atölye Spektrum” programının bir parçası olan “Oyunla Kalıpların Dışını Keşfet Atölyesi” ile gerek kendi kalıplarınızın, gerek diğer insanların kalıplarının varlığının ve sınırlarının farkına varacaksınız. Hayata alternatif bakış açıları ile bakmayı özümseyeceksiniz. Bu sayede çaresizlik hissini aşarak hayatınıza daha bilinçli yön verebilecek, problemi doğru tespit etme ve çözme becerileri geliştirecek, iletişim ve ikna becerilerinizi geliştirerek sosyal hayatınızda ilerleme kaydedecek, tüm bunları çocukça eğleneceğiniz uygulamalı atölye çalışmaları ile yapacaksınız. Motivasyonunuz yükselecek, kendinizi tanıyacak ve kendi sınırlarınızı aşacaksınız.

“Hayata çocuk gözlerimle bakmayı özledim.”
“Keşke işimde/hayatımda fark yaratabilsem.”
“Ne kadar uğraşsam da işin içinden çıkamıyorum”
“İnsanları anlamıyorum!”
“Ne yaparsam yapayım ikna edemiyorum.”
“Kutunun dışında düşün diyip duruyorlar. Benim böyle bir kabiliyetim yok.”

gibi cümleler aklınızdan geçiyorsa, hayata yepyeni gözlerle bakmanın, hayatın kendisine ve akışına hayran kalmanın, hayattan keyif almanın vakti gelmiş demektir.

Oyunla Kalıpların Dışını Keşfet Atölyesi ile, “Bunun bir yolu daha var!” fikrini özümseyerek problem tespit etme, çözme, yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirecek, aynı zamanda karşınızdaki insanların farklı düşüncelere sahip olduğu fikrine kendinizi açarak iletişim ve ikna becerilerinizi geliştireceksiniz.

Atölyede çalışacağımız başlıklar:

Kalıpların Oluşum Süreci
Kalıpların Dışında Ne Var?
Alternatif Bakış Açıları ve Etkileri
Düşünsel Becerileri Geliştirme;
Problemin Doğru Tespiti
Problem Çözme
Fikir Fabrikası
Yıkıcı İnovasyon
Motor Becerileri Geliştirme
Duyuları ve Gözlem Kabiliyetini Geliştirme
İletişim ve İkna Becerilerini Geliştirme
Uygulamalı Atölyeler (Yetişkinler için Kreş)

Pınar Öncü kimdir?

Hayatı boyunca yaşadığı tüm coğrafi değişiklikler sürecinde insanların davranış kalıplarını gözlemleyerek, kalıpların farkında olmadan insanları nasıl sabitleştirdiğini, kısıtladığını veya çaresizliğe sürüklediğini fark etmiş ve bu duruma çözüm olarak “Atölye Spektrum” programını geliştirmiş bir keşşaftır.

Kimler gelmeli?
Hayatında farklılık yaratmak isteyenler,
Kalıplarının dışında ne olduğunu merak edenler,
Çocukluğunu özleyenler,
Kreş günlerini özleyenler, hatırlamadığı için üzülenler, hiç gitmediği için imrenenler,
Etrafındaki hayatın akışına hayran kalmak isteyenler,
Kısıtlı vaktini en verimli şekilde değerlendirerek hem kendini geliştirmek, hem eğlenmek, hem yeni insanlarla tanışmak isteyenler,
Yaratıcı düşünme gerektiren alanlarda çalışan veya okuyanlar,
İkna kabiliyetini geliştirmek isteyenler,
Yöneticiler ve işverenler,
İşinde ve sektöründe fark yaratarak öne çıkmak isteyenler,
Hayatında çıkmaza girdiğini hissedenler,
Toplum baskısından bunalanlar,

21 Ekim 2018
14:00-17:30

Kayıt: iletisim@embriyoakademi.com
0545 436 37 85